DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW

I  roku studiów

w roku akademickim 2017/2018

Zapraszamy do odbycia szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej.

Szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na
I roku studiów:
pierwszego stopnia, drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich oraz dla uczestników studiów doktoranckich na Uniwersytecie Szczecińskim w pierwszym semestrze nauki.

Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.

Terminy:

1. Część teoretyczna realizowana w formie kształcenia na odległość (e-learning)

od 6 listopada 2017 r. do 18 grudnia 2017 r.

1. Część praktyczna realizowana jest na Wydziale nauk o Ziemi

od 15 listopada 2017 r. do 30 stycznia 2018 r.*

UWAGA! Warunkiem przystąpienia do części praktycznej jest zaliczenie szkolenia teoretycznego.

Szczegóły na stronie: http://www.uce.usz.edu.pl/szkolenia-bhp-dla-studentow-us

Szkolenie jest realizowane w formie kształcenia na odległość (e-learning)

Zakres merytoryczny szkolenia

Szkolenie ogólne składa się z czterech modułów (Podstawy prawne, Bezpieczeństwo i higiena pracy, Ochrona przeciwpożarowa, Pierwsza pomoc) i obowiązuje studentów wszystkich kierunków rozpoczynających naukę na Uczelni.

Szkolenie rozszerzone obejmuje dodatkowy moduł przeznaczony dla studentów kierunków na Wydziale Matematyczno-Fizycznym, Wydziale Biologii oraz Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia.

Uwaga! Niezależnie od szkolenia e-learningowego w ramach poszczególnych wydziałów nadal będą realizowane szkolenia instruktażowe przed dopuszczeniem studentów do zajęć w laboratoriach i pracowniach specjalistycznych.

Zaliczenie szkolenia

1. Szkolenie bhp kończy się zaliczeniem w formie testu przeprowadzonego na platformie e-learningowej. Test składa się z 20 losowo wybranych pytań. Zaliczenie testu następuje po udzieleniu 12 prawidłowych odpowiedzi.
  1. Wyniki testu przeprowadzonego na platformie Moodle przenoszone są automatycznie przez system do bazy e-Dziekanatu.
  1. Jeżeli student nie zaliczy testu w pierwszym podejściu przysługuje mu jedno dodatkowe podejście.
  1. Szkolenie kończy się zaliczeniem bez oceny i punktów ECTS. W przypadku dwukrotnego niezaliczenia testu na platformie student zalicza test poprawkowy w ustalonym przez organizatorów terminie.
  1. Potwierdzeniem zaliczenia szkolenia bhp jest wpis do indeksu i karty zaliczeniowej. Wpisy do kart zaliczeniowych dokonywane są przez wykładowcę Uniwersyteckiego Centrum Edukacji w porozumieniu z dziekanami wydziałów.
  1. Studenci,którzy na Uniwersytecie Szczecińskim odbyli szkolenie bhp w ciągu ostatnich czterech lat i mają wpis w indeksie mogą złożyć wniosek o zwolnienie z udziału w szkoleniu do Dziekana Wydziału.
  1. Student lub uczestnik studiów doktoranckich, który nie może odbyć szkolenia poprzez platformę e-learningową, powinien skontaktować się z p. mgr Mariuszem Sikorą do dnia 30 października 2016 r. ( e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

LOGOWANIE do szkolenia BHP w systemie e-Dziekanat

Po zalogowaniu się do platformy e-Dziekanat student będzie miał dostępny link w lewym menu do szkolenia BHP. Przekieruje on go i automatycznie zaloguje w platformie Moodle BHP przygotowanej przez UCI.

UWAGA! Student nie ma możliwości zarejestrowania się lub zalogowania na platformie e-learningowej bez wcześniejszej autoryzacji przez platformę E-Dziekanat.

Po kliknięciu na kolejne moduły student otrzyma do zapoznania się treść szkolenia. Pod modułami znajduje się test. Można go rozpocząć tylko dwa razy. Po skończonej pracy w platformie należy się wylogować (prawy górny róg platformy). W razie pytań i wątpliwości można kontaktować się poprzez Forum znajdujące się nad modułami kursu lub z osobami odpowiedzialnymi za szkolenie.

Informacji w sprawach merytorycznych udziela:

mgr Mariusz Sikora, wykładowca.

Uniwersyteckie Centrum Edukacji, ul.Wawrzyniaka 15

dyżur: czwartek 12.15-13.00 ( pok. nr 208).

Informacji w razie problemów technicznych udziela:

UCI Sekcja Uczelnianych Systemów Informatycznych

administrator systemów e-learningowych mgr Konrad Mielko