Stowarzyszenia Alliance Française i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej zapraszają na Dni Kultury Francuskiej. Informacje dotyczące spotkania: 15 listopada (środa), godz. 14.00, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US, ul. Mickiewicza 64, Aula Nowa. W programie: - motywacyjne aspekty nauki języka francuskiego - promocja francuskiego szkolnictwa wyższego i studiowania we Francji. - prelekcja przedstawiciela Ambasady Francji w Polsce dla młodzieży licealnej i akademickiej opisująca perspektywy studiów we Francji, programy stypendialne, warunki studiowania i korzyści wynikające ze znajomości języka francuskiego w przyszłej karierze zawodowej. Spotkanie poprowadzi Francis Chabrat, Attaché ds. Współpracy Uniwersyteckiej w Ambasadzie Francji. Prezentacja odbędzie sie w języku polskim. Dni Campus France, odbywające się obecnie w kilku miastach Polski, organizowane są przez Ambasadę Francji, Instytut Francuski w Warszawie i współorganizatorów lokalnych. W Szczecinie, współorganizatorami tego wydarzenia są Stowarzyszenie Alliance Française i Uniwersytet Szczeciński - Wydział Ekonomii i Zarządzania.