Miło nam poinformować, że Uniwersytet Szczeciński wzbogacił swoją ofertę o nowy serwis dla szkół. Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym w przejrzysty sposób moglibyśmy zaprezentować bardzo szeroką ofertę zajęć dla uczniów i nauczycieli. Strona dostępna jest pod adresem: szkoły.usz.edu.pl
 Przez ostatnich kilka lat oferta edukacyjna uniwersytetu dla różnych poziomów szkół sukcesywnie się zwiększała. W tym momencie Uniwersytet Szczeciński jest gospodarzem już kilkunastu ogólnopolskich, cyklicznych wydarzeń popularyzujących naukę, takich jak Noc Biologów czy Tydzień Ziemi, prowadzimy powtórki maturalne, mamy w ofercie szereg zajęć i warsztatów, które przeprowadzamy na terenie szkół, proponujemy zwiedzanie naszych laboratoriów, organizujemy spotkania w Muzeum Geologicznym. Nie sposób wymienić wszystkie zajęcia, które Uniwersytet Szczeciński ma aktualnie w swojej ofercie i właśnie ta mnogość oraz różnorodność oferty skłoniła nas do zbudowania odrębnego serwisu. Strona szkoly.usz.edu.pl powstała z myślą o nauczycielach i uczniach, którzy chcieliby skorzystać z jakiejkolwiek formy zajęć dodatkowych na uniwersytecie.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia serwisu.

Jak do nas trafić