• 10 MAJA 18

  WIOSNA BIOLOGÓW 2018

  Wydział Biologii zaprasza na wspólne poszukiwania wiosny organizując już po raz siódmy WIOSNĘ BIOLOGÓW. Tym razem tropienie wiosny odbędzie się w piątek, 11 maja. Z tej okazji Wydział Biologii przygotował wiele ciekawych wydarzeń – w programie zaplanowano wyjątkowo interesujące pokazy i warsztaty, atrakcyjne laboratoria, a także wystawy i inne ciekawostki.

  Zapraszamy do obejrzenia HERBARIUM STETINENSIS – pierwszego w dziejach Szczecina zielnika, w skład którego wchodzą kolekcje: zielnik roślin naczyniowych, zielnik porostów, zielnik grzybów oraz historyczne zbiory niemieckie (1837-1939). W zasobach Herbarium Stetinensis znajduje się obecnie ok. 55 tys. okazów.

  – Obalimy mit: czy nietoperze naprawdę wkręcają się we włosy… Powiemy w jaki sposób naukowcy ratują zagrożone wyginięciem gatunki – na przykładzie raka szlachetnego. Udostępnione będzie również laboratorium kultur in vitro, w którym będzie można samodzielnie przenosić eksplanty roślinne na różne pożywki w sterylnych warunkach.

  Wydział Biologii zaprasza również na pokaz m.in. kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych, obserwację różnych gatunków porostów, wystawę grzybów.

  – Dociekliwi będą mogli poczuć się jak Sherlock Holmes badając różne ślady biologiczne, będą mogli także wyizolować własne DNA i oznaczyć swoją grupę krwi. Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą mogli samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzeć się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotować preparaty biologiczne.

  WIOSNA BIOLOGÓW odbędzie się w piątek, 11 kwietnia, na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na większość wydarzeń obowiązuje jednak rezerwacja miejsc. WIOSNA BIOLOGÓW trwać będzie od godziny 9.00 do 17.00.

  W załączniku znajdą Państwo szczegółowy program WIOSNY BIOLOGÓW.

  Więcej informacji