Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych, podczas których będzie można poznać lepiej fascynujący świat roślin i zwierząt. Organizatorzy zapraszają m.in. na pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych, obserwację różnych gatunków porostów, wystawę grzybów.

W ten wyjątkowy dzień otworzą się drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Uczestnicy dowiedzą się: czy nietoperze naprawdę wkręcają się we włosy? co to są wirofagi? dlaczego pies stał się najlepszym przyjacielem człowieka? czy jesteśmy mięsożercami? jakie zaszły przemiany kulturowe w zakresie żywienia człowieka? Podczas zajęć laboratoryjnych będzie można poczuć się jak Sherlock Holmes badając ślady biologiczne, izolując własne DNA i oznaczając grupy krwi, jak również dowiedzieć się czy zielone liście są na pewno zielone?

Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą mogli samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzeć się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotować preparaty.

Aktualności

dsc_6153Wydział Biologii już po raz siódmy zaprasza Państwa na WIOSNĘ BIOLOGÓW. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych, podczas których będzie można poznać lepiej fascynujący świat roślin i zwierząt.

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia Herbarium Stetinensis – pierwszego w dziejach Szczecina zielnika, w skład którego wchodzą kolekcje: zielnik roślin naczyniowych SZUB, zielnik porostów SZUB-Lichen, zielnik grzybów SZUB-F oraz historyczne zbiory niemieckie (1837-1939). W zasobach Herbarium Stetinensis znajduje się obecnie ok. 55 tys. okazów. Zapraszamy również na pokaz m.in. kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych, obserwację różnych gatunków porostów, wystawę grzybów. Obalimy mit: czy nietoperze naprawdę wkręcają się we włosy? Powiemy w jaki sposób naukowcy ratują zagrożone wyginięciem gatunki – na przykładzie raka szlachetnego. Udostępnimy laboratorium kultur in vitro, w którym będzie można samodzielnie przenosić eksplanty roślinne na różne pożywki w sterylnych warunkach. Dociekliwi będą mogli poczuć się jak Sherlock Holmes badając różne ślady biologiczne, wyizolować własne DNA i oznaczyć swoją grupę krwi. Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą mogli samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzeć się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotować preparaty biologiczne. Te i wiele innych atrakcji czekają już 11 maja 2018 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego!

Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny, oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina i okolic. Nie przegapcie tego wydarzenia! Wstęp jest bezpłatny, jednak na większość zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kontakt

Uniwersytet Szczeciński

Wydział Biologii (ul. Wąska 13 oraz ul. Felczaka 3c)

Koordynator wydziałowy: dr hab. Robert Czerniawski, prof. US

Katedra Zoologii Ogólnej WB, tel. 91 444 1624/1622

Archiwum

Poprzednie edycje